Senatul a adoptat proiectul care elimină sancțiunile aplicate conducătorilor auto care nu au asupra lor permisul, certificatul de înmatriculare sau alte documente ale mașinii. Polițiștii pot verifica datele despre șoferi și vehicule în bazele de date digitale. Pentru a intra în vigoare, proiectul trebuie să treacă și de Camera Deputaților, care este for decizional.
Foto: observatornews.ro
Pe bune, ţi-a plăcut sau nu?