Live

ȘTIRILE ZU

Dacă ai permis de conducere valabil și îl uiți acasă, nu vei mai fi amendat

Dacă ai permis de conducere valabil și îl uiți acasă, nu vei mai fi amendat
Senatul a adoptat proiectul care elimină sancțiunile aplicate conducătorilor auto care nu au asupra lor permisul, certificatul de înmatriculare sau alte documente ale mașinii. Polițiștii pot verifica datele despre șoferi și vehicule în bazele de date digitale. Pentru a intra în vigoare, proiectul trebuie să treacă și de Camera Deputaților, care este for decizional. 

Foto: observatornews.ro


Pe bune, ţi-a plăcut sau nu?
Pentru a personaliza și îmbunătăți experiența dumneavoastră pe site-ul nostru, GRUPUL MEDIA CAMINA (G.M.C) utilizează fișiere de tip cookie. Prin continuarea navigării pe site sau prin apăsarea butonului “Am înțeles”, sunteți de acord cu stocarea cookie-urilor primare și terțe. Mai multe informații găsiți în secțiunea Politica de Confidentialitate