Live

ȘTIRILE ZU

Au început să curgă amenzile pentru hrănirea urșilor pe Transfăgărășan

Au început să curgă amenzile pentru hrănirea urșilor pe Transfăgărășan
Reprezentanții Direcției Silvice Argeș transmit că în ultimele trei săptămâni au dat șase sancțiuni – 2 avertismente și 4 amenzi, în valoarea totală de 50.000 de lei. Acțiunile de control pe DN7 C și nu numai vor continua. Hrănirea urşilor aflaţi în libertate este interzisă şi se sancţionează contravenţional cu amenzi de până la 30.000 de lei.

Foto: Antena 3 CNN
Pe bune, ţi-a plăcut sau nu?
Pentru a personaliza și îmbunătăți experiența dumneavoastră pe site-ul nostru, GRUPUL MEDIA CAMINA (G.M.C) utilizează fișiere de tip cookie. Prin continuarea navigării pe site sau prin apăsarea butonului “Am înțeles”, sunteți de acord cu stocarea cookie-urilor primare și terțe. Mai multe informații găsiți în secțiunea Politica de Confidentialitate