Reprezentanții Direcției Silvice Argeș transmit că în ultimele trei săptămâni au dat șase sancțiuni – 2 avertismente și 4 amenzi, în valoarea totală de 50.000 de lei. Acțiunile de control pe DN7 C și nu numai vor continua. Hrănirea urşilor aflaţi în libertate este interzisă şi se sancţionează contravenţional cu amenzi de până la 30.000 de lei.
Foto: Antena 3 CNN
Pe bune, ţi-a plăcut sau nu?