Live

MORNING ZU

Pilda lui Buzdu: De ce ar trebui să fim de partea Fiului Risipitor?

Buzdu a revenit cu o nouă pildă, Pilda Fiului Risipitor, dar privită dintr-o altă perspectivă. 

 
„Fiul cel mare pare un model, la prima vedere, însă dacă te uiți cu atenție, o să vezi că are acolo ceva care te face să te simți inconfortabil, are o răutate, o formă de rigiditate care nu lasă loc de nicio greșeală omenească.
 
De ce țin cu cu Fiul Risipitor? Evident că nu pentru deciziile sale strâmbe, ci pentru curajul de a recunoaște că a greșit.”, spune Buzdu.
 
Ascultă povestea aici! 

Pe bune, ţi-a plăcut sau nu?
Pentru a personaliza și îmbunătăți experiența dumneavoastră pe site-ul nostru, GRUPUL MEDIA CAMINA (G.M.C) utilizează fișiere de tip cookie. Prin continuarea navigării pe site sau prin apăsarea butonului “Am înțeles”, sunteți de acord cu stocarea cookie-urilor primare și terțe. Mai multe informații găsiți în secțiunea Politica de Confidentialitate